Ціни на продукти харчування у різних країнах Європи відчутно відрізняються. Розповідаємо, де вони найдешевші, станом на зараз.

Не так давно “Допис” публікував інформацію про ціни на квартири в Чехії. Стаття неабияк зацікавила читачів. Тому ми вирішили дізнатися, в якій країні найдоступніші продукти харчування. І в цьому нам допоможе нещодавнє дослідження, результати якого публікує “Visit Ukraine”.

Згідно з оприлюдненими даними, найдешевше харчі коштують у Румунії, Болгарії та Польщі. Але варто звернути увагу, що це середні ціни, адже є позиції певних продуктів, які у вказаних країнах такі ж дорогі, як, скажімо, у Німеччині та Франції.

Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то у Румунії вартість харчів становить близько 72% від середнього показника по ЄС. Це найдоступніша країна, якщо аналізувати з позиції харчування. Трохи дорожче буде у Болгарії та Польщі, але основні продукти тут також доступніші, ніж у решті країн Європи.

Ціни на продукти харчування у Європі

Хліб та крупи. У Польщі та Болгарії ціни на хліб та зернові значно нижчі завдяки місцевому виробництву, яке сприяє доступності цих продуктів. Наприклад, вартість одного батона хліба в Польщі становить близько 1 євро, тоді як у Західній Європі ціна може варіюватися від 1,5 до 2 євро.

Молочні продукти. У Польщі та Румунії молоко і молочна продукція коштують на 20-30% дешевше порівняно з Німеччиною чи Францією. Зокрема, літр молока в Польщі обходиться приблизно у 0,7 євро, тоді як у Франції його ціна перевищує 1 євро.

Безалкогольні напої. У Болгарії ціни на безалкогольні напої, такі як вода та соки, залишаються доступними завдяки виробництву всередині країни. Наприклад, пляшка мінеральної води об’ємом 1,5 літра в середньому коштує близько 0,5 євро.

Якщо говорити в загальному, не тільки про продукти харчування, то Румунію визнано найдешевшою країною для проживання в ЄС у 2024 році. Порівняно дешеві тут також одяг, житло та транспорт.

До речі, раніше у блозі ми вже порівнювали, де дешевші продукти – у Чехії чи Польщі. Ці країни були обрані не випадково, адже саме тут проживає дуже багато українських біженців.