Святкуємо Різдво Пресвятої Богородиці

Святкуємо Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці розпочинає у новому церковному році коло дванадцяти найбільших православних свят. Щороку воно святкується 21 вересня.

Як пише Православна Церква України, тайною для нас залишається точний рік і, тим більше, історичний день народження Пречистої Діви Марії. Подробиці цієї події не описані у Новому Завіті, ми знаходимо їх у Священному Переданні. Там ми дізнаємося, що з волі Божої Діва Марія народилася у Галілейському місті Назареті від праведних і добропорядних батьків Іоакима та Анни. Її народження стало чудесним благословенням для старих неплідних батьків, які у похилому віці зачали Доньку, пообіцявши присвятити Її на служіння Богові.

Ім’я, яке дали щасливі батьки своїй Доньці, з давньоєврейської означає “володарка”. Але найголовнішим Її ім’ям для нас є Богоматір, бо Вона – Матір Господа.

На спомин про Різдво Пресвятої Богородиці здавна Церквою встановлено свято. Згадка про нього дійшла до нас із далекого IV століття, коли рівноапостольна Олена побудувала храм у пам’ять про Різдво Матері Божої.

Раніше блог Допис публікував попередній прогноз погоди на зиму 2023 року.

Advertisements