Національний банк України впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу. Про це йдеться на сайті Нацбанку.
В офіційному повідомленні зазначається, що ситуація на фінансовому ринку буде контрольованою, а НБУ має намір і надалі залишитися ключовим гравцем на ньому. Це означає, що долар може як зростати, так і знижуватися, але контрольовано. Суттєвих “гойдалок” не буде допущено.
“Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку. Водночас курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і раніше”, – йдеться в повідомленні Нацбанку.
Народний депутат Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі зазначив, що фіксований курс виконав свою місію, вгамувавши перші шоки війни й стабілізувавши валютні очікування.
“Його тривале збереження посилювало макроекономічні ризики та дедалі більше викривлювало економічну поведінку”, – зазначив народний обранець.
Також Данило Гетманцев пояснив, що означає рішення НБУ на практиці.
- По-перше – офіційний курс буде встановлюватись за підсумками торгів на валютному міжбанку.
- По-друге – офіційний курс зможе коливатись (в оду й іншу сторону), але це не буде плаваючий курс як до війни.
“На перших етапах коливання будуть мінімальними, поступово розширюючись відповідно до макроекономічних умов. Для цього НБУ продовжить покривати величину структурного дефіциту валюти на міжбанку за рахунок міжнародних резервів. А отже, можливі коливання визначатимуться ситуативними щоденними факторами, які також за необхідності будуть згладжуватись за рахунок інтервенцій”, – додав Данило Гетманцев.
Насамкінець зазначимо, щоб можна було порівняти в майбутньому, курс долара в обмінниках станом на вечір 2 жовтня наступний:
- купівля – 37,50 грн за долар,
- продаж – 38,15 грн за долар.
Раніше блог інформував про підготовку українців до зими. “Допис” проаналізував, чим вигідніше опалювати оселю: дровами, газом чи електрикою.