Робота в Польщі: яку зарплату тепер пропонують

Робота в Польщі: яку зарплату тепер пропонують

Яка робота в Польщі зараз найбільше пропонується та скільки платять. Про це та інше розповідаємо в нашому дописі.

Польща входить в число країн, де українців найбільше. Згідно з офіційною статистикою, зараз в сусідній країні знаходиться близько мільйона наших громадян. Звісно, більшість з них – це жінки й діти, які виїхали через війну.

З часом частина людей влаштувались на роботу. Згідно з інформацією окремих агенцій з працевлаштування, деякі польські міста навіть конкурують за працівників з України. Найбільше вакансій наразі в Гданську, Вроцлаві та Катовіце. Це міста, де розташовані великі фабрики та підприємства, які й наймають людей.

Робота в Польщі є різна. Відповідно, і зарплата різниться. Але в загальному можна сказати так – найзатребуванішим професіям платять в межах 26-30 злотих за годину. Та все залежить від складності праці.

Щоб легше було орієнтуватись в зарплатах, подаємо курс злотого в обмінниках, станом на 10 листопада:

  • купівля – 8,90 грн,
  • продаж – 9,05 грн.

Робота в Польщі та зарплата

Одна з найвищих оплат праці – у зварювальників. Їм платять в межах 30 злотих на годну. Порівняно вищу зарплату мають робітники у м’ясних цехах (28 злотих – тут і далі в годину), електрики та монтажники металоконструкцій (по 27 злотих), столярі (26 злотих).

Робота в Польщі для жінок може бути на посаді швачки (20 злотих в годину), у цеху, де виробляють напівфабрикати (20 злотих), а також помічницями на кухню в готелях та ресторанах (22 злотих). Звісно, це не весь перелік, а тільки найбільш популярні вакансії.

Скільки можна заробити в Польщі за місяць?

Загальний заробіток залежить від багатьох факторів: виду роботи, посади, графіку, навичок і т.д. Але можна приблизно розрахувати. Наприклад, якщо влаштуватись на посаду пакувальника ковбасних виробів зі ставкою 19 злотих на годину, то зарплата може становити від 1000 до 1600 доларів на місяць. Але це не “чистий” заробіток, адже не завжди фабрики дають житло. Відповідно, потрібно і за цей момент думати.

Якщо влаштуватись у м’ясний цех, то за місяць заробіток може скласти до 1800 доларів. Так само потрібно з цих грошей мінусувати витрати на житло та харчування.

Перед цим блог “Допис” розповів про країну, де одні з найвищих зарплат у Європі. Йдеться про Норвегію, в якій українці можуть заробити в межах 4000 тисяч євро на місяць.

Для порівняння зазначимо, що мінімальна зарплата в Україні у 2023 році складає 6700 гривень.

Advertisements