Створити сайт і “залити” його на хостинг є недостатнім для того, щоб отримувати із нього зиск. Сама присутність сторінки в мережі не дає жодної гарантії, що на вебресурс будуть переходити зацікавлені клієнти.

Просування сайту на перші позиції в Google важкий і довготривалий процес. Для цього потрібно мати на увазі безліч моментів та рекомендацій, які пошуковик враховує при ранжуванні. Агенція BRAB склала список основних факторів, які впливають на ранжирування сайту.

Далі – на що фахівці радять звертати увагу.

Комерційні посилання

Чим більше інших сайтів посилаються на ваш, тим більше йому довіряють пошукові системи. Але Google завжди насторожено ставився до великої кількості “штучних” чи комерційних посилань. Зараз пошуковик навчився точно визначати несправжні та спам-посилання. При надлишку сайт ризикує серйозно втратити позиції в пошуковій видачі.

Вік домену

Попри те, що офіційно Google не підтверджував, що сайти зі старішим доменом краще ранжуються, насправді це так. Посилання зі старих сайтів мають більшу цінність, ніж з тих, що створені нещодавно.

Авторитетність домену-донора

Закупівлю посилань потрібно робити лише на старих та перевірених ресурсах, які пошукова система вважає авторитетними. Авторитетність домену визначається ефективністю його ранжування і включає такі показники:

  • популярність;
  • вік домену;
  • довіра аудиторії та ін.

Релевантність та її вплив на просування сайту

Семантична відповідність змісту документа до пошукового запиту користувача. Якщо інформація не відповідає запиту, то релевантність низька, відповідно, сайт знизиться або не показуватиметься у пошуковій видачі. Те саме чекає і сайти з переоптимізацією (штучним збільшенням релевантності сторінок за допомогою надмірної кількості запитів у тексті).

Простими словами, якщо ви шукаєте рецепт пиріжків з картоплею, то в першу чергу потрап на кулінарний сайт, де є:

  • список інгредієнтів;
  • детально розписаний процес приготування;
  • фото чи відео цього процесу.

У такому разі сайт є релевантним запиту.

Порушення та повторна перевірка сайту

Ресурси з порушеннями швидко втрачають позиції у пошуковій видачі. Тому рекомендуємо звертати увагу на рекомендації та повідомлення в особистому кабінеті Google Search Console. Якщо ваш сайт вже був підданий песимізації (зниження позицій у пошуковій видачі), ігнорувати такі порушення не можна. Необхідно швидше виправити їх та надіслати запит на повторну перевірку сайту.

Якість контенту

Картки товарів, категорії, статті у блозі та посадкові сторінки ранжуються по-різному. Але одне ясно: якісний, унікальний і релевантний контент веде до зростання позицій ресурсу. Неякісний контент та зображення – шлях до втрати позицій та ризик потрапити під пошукові фільтри.

Актуально в тему згадати алгоритм E.A.T (експертиза, авторитетність, достовірність):

  • Експертиза – контент підготовлений автором, який добре володіє темою.
  • Надійність – контенту можна довіряти, інформація перевірена, чесна, написана надійним автором.
  • Авторитетність – контент розміщений на авторитетному джерелі.

Швидкість завантаження сторінки

Пошукові системи високо оцінюють сайти з гарною швидкістю завантаження, оскільки такі ресурси користуються популярністю у користувачів. Тому чим швидше завантажується сайт, тим вище його позиції в пошуковій видачі. Щоб прискорити завантаження, можна використати кілька способів:

  • скоротити розмір коду;
  • зменшити роздільну здатність зображень тощо.

Структура сайту

Google любить порядок. Чим краще продумана структура у вашого сайту, тим краще він індексуватиметься і швидше проходитиме ранжування. Також структуризація – це більш зрозумілі та зручні сторінки для користувача, що сприяє покращенню поведінкових факторів.

SEO просування сайту
SEO просування сайту

Помилки у тексті

Погано написані тексти погіршують сприйняття інформації та знижують рівень довіри до вашого ресурсу. До того ж пошукові системи навчилися помічати “безграмотні” сайти та негативно впливати на їхнє ранжування.

Наявність різних ключових слів на одній сторінці

На сторінках сайту повинні бути присутніми не лише головні ключові слова, але й супутні релевантні слова та фрази, а також семантичні ключі (LSI).

Унікальність

Неунікальний контент – це проблема для сайту. Тексти, заголовки, зображення, атрибути посилань – це має бути унікальним. Інакше ризикуєте потрапити під пошукові фільтри.

Довгі тексти (лонгріди) для просування сайту

Згідно з дослідженням Newswhip про формат новин, який воліють читати користувачі, довгі тексти цікаві нарівні з короткими. Все тому, що вони глибше розкривають тему. Також у них можна додати більше ключових слів і текст буде виглядати органічніше.

Але є один нюанс: текст повинен розкривати тему та містити якнайменше “води”. Попри важливість довгих текстів (більш як 3 тисяч символів) для SEO-оптимізації, писати їх потрібно там, де вони доречні (наприклад, у тематичних блогах на сайті).

Поведінкові фактори

Поведінкові фактори користувачів повідомляють пошуковій системі багато корисної інформації про якість сайту, релевантності запиту, зручності користування. Наприклад, як часто вибирають ваш ресурс, а не конкурентів? Скільки часу проводять на сайті та скільки сторінок переглядають? Саме тому поведінкові фактори враховуються системою рейтингу сайту.

Переоптимізація

Це підтверджений фактор ранжування, який є негативним. При переоптимізації сторінки (наприклад, додавання на неї занадто багато великої кількості ключових слів) може впасти рейтинг сайту.

Геолокація

Цей чинник особливо важливий для комерційних сайтів, оскільки потенційні покупці переважно шукають той магазин (ресторан, курси та інших), які перебувають неподалік їхнього місця проживання.

Раніше видання розповідало, як завантажити фото в Instagram у максимальній якості.