Якщо дитина один-два рази загубила що-небудь не особливо цінне, це можна сприймати як випадковість, і постаратися поставитися до ситуації з розумінням і підтримкою. Але регулярне забування особистих речей – проблема, яку потрібно вирішувати.
Як же навчити дитину не губити власні речі?
Починаємо з пояснення цінності речей. Розкажіть дитині, що в кожної речі закладена праця її рідних і близьких, так як все коштує грошей. Попросіть доглядати за речами.
Зробіть мітки на дитячому одязі, пояснивши їх значення. Нехай це буде особистий логотип з літерами імені або обраним дитиною малюнком. Так дитина звикне впізнавати свої речі серед інших схожих.
Не давайте в садочок або школу дорогі речі. Завжди робіть вибір на користь практичності, а не бренду. А ще встановіть правило, що втрачену дорогу річ заміняти завжди будете простішою і дешевшою.
Не поспішайте з покупкою нової речі при втраті старої, і не купуйте нічого зайвого. Нехай дитина відчує дискомфорт від відсутності речі, наприклад, на змінне взуття виділіть їй старенькі кросівки.
Виховуйте акуратність у всьому. Для кожної значущої речі або групи речей визначте окреме місце і покажіть, як тримати все в чистоті. Навчіть дитину простим способам догляду за речами: наприклад, класти шкарпетки в тапочки. Так малюк буде знати “місце” кожної речі відповідно до ситуації.
Називайте речі вголос. Збираючи дитину на двір, перерахуйте з нею предмети, які вона бере з собою, нехай вона також всі їх назве. Прийшовши додому, повторіть ритуал і перевірте, чи все на місці.
Учіть дитину планувати. Поспіх часто є причиною неуважності, тому постарайтеся створювати режим дня, при якому вона зможе спокійно зібратися. Навчіть її самостійно і правильно складати портфель і одягатися.
У разі, якщо дитина все одно щось губить, не лайте її за пропажу. Спокійно обговоріть причини того, що сталося і разом розробіть тактику на майбутнє: так ви покажете, що не караєте малюка, а просто вживаєте необхідних заходів.