Довге і здорове життя – це мета, до якої прагне більшість із нас. А здорова їжа – одна з умов довголіття. Звичайно ж, є фактори, які нам непідконтрольні, як-от наша генетика. Вона так само відіграє велику роль у тому, чи доживе людина до 100-річчя, а то і більше.

Американський портал “Eat This, Not That” розмістив публікацію про результати дослідження здорового харчування. Які висновки в ньому подаються, читайте нижче (портал “Eat This, Not That” надзвичайно популярний, його відвідують щорічно 110 мільйонів читачів).

Згідно з наведеній у статті інформації, дослідження показали, що 20-річні підлітки, які почали вживати більше фруктів, овочів, бобових та цільного зерна, водночас обмежуючи вживання в їжу оброблених продуктів, збільшили тривалість життя на 10-13 років. А в опублікованому у виданні PLOS Medicine дослідженні йдеться, що тривалість життя людей у віці від 60 років, які почали дотримуватись принципу здорового харчування, збільшилась на 8-9 років.

Дотримання середземноморської дієти, в основі якої оливкова олія, горіхи, насіння, бобові, риба та інші продукти, є запорукою збільшення тривалості життя. Частково завдяки протизапальній користі, яку пропонує ця дієта.

Здорова їжа – який продукт є надзвичайно корисним

Згідно з інформацією, яку опубліковано авторитетним порталом, горіхи є найкращою їжею на щодень для продовження життя.

Горіхи називають суперпродуктом. Мова і про волоські горіхи, мигдаль, фісташки та інші види. Завдяки балансу корисних жирів, антиоксидантів, клітковини, деяких вітамінів, мінералів і рослинного білка, вживання горіхів наповнює організм людини багатьма важливими поживними речовинами.

Включення певних горіхів у свій раціон не тільки покращує смакові якості. Якщо їх постійно вживати, можна очікувати таких результатів, як зниження рівня холестерину, контрольованого рівня цукру в крові і навіть втрату ваги (особливо якщо є зайва вага або ожиріння).

Після того, як фахівці провели мета-аналіз, оцінюючи 20 досліджень, результати свідчать про те, що збільшення споживання горіхів на 28 грамів на день пов’язане із загальним зниженням ризику ранньої смерті через будь-яку причину на 22%. Результати також показали зниження ризику ранньої смерті через респіраторні захворювання, діабет, нейродегенеративні захворювання, інфекційні захворювання та захворювання нирок.

Інші дані показали, що щоденне вживання жмені горіхів призвело до 20-відсоткового зниження ризику ранньої смерті протягом 30-річного періоду в порівнянні з тими, хто не вживав горіхи.

Що стосується конкретно волоських горіхів, велике обсерваційне дослідження з використанням даних, які були зібрані протягом 20 років, показало, що вживання принаймні п’яти порцій волоських горіхів щотижня пов’язане зі зниженням ризику ранньої смерті навіть для людей, які дотримувалися “неоптимальних” дієт. Згідно з результатами, з кожним збільшенням споживання волоського горіха на 0,5 порції в день учасники мали на 9% нижчий ризик ранньої смерті.

Дані показують, що вживання в їжу інших горіхів, таких як мигдаль і фісташки, також забезпечує довголіття.

Постійне вживання бодай жмені горіхів не стане таємним джерелом молодості. Але варто їх включити у свій раціон, підтримувати ефект щоденними фізичними вправами.