Коли Великдень у 2021 році

Коли Великдень у 2021 році

Великдень 2021 року православні святкуватимуть у травні, а католики – місяцем раніше.

Світле Христове Воскресіння – найбільш шановане християнське свято. Великдень символізує перемогу життя над смертю.

В Україні святкувати це величне свято почали ще наприкінці першого тисячоліття, із запровадженням християнства. Але воно не має сталої дати проведення – воно є перехідним.


Читайте також: Салат “Цезар” з куркою: рецепт приготування


Коли Великдень у 2021 році?

У 2021 році Пасху вірники східного обряду святкуватимуть 2 травня. Цій події передує Великий піст. Цьогоріч він розпочинається 15 березня і триватиме до 1 травня включно.

Вірники західного обряду святкуватимуть Великдень 2021, фактично, місяцем раніше – 4 квітня.

Як визначають дату святкування Великодня?

Пасха обов’язково припадає на неділю. Ще одним важливим моментом у визначенні дати святкування Великодня є те, що Світле Христове Воскресіння завжди відзначається після юдейської Пасхи. У разі, якщо ці дві дати співпадають, то святкування Пасхи “зміщують” на тиждень.

Пасха 2021 року вважається досить “пізньою”. Мова зараз про дату святкування. Адже відомо, що Великдень може припадати в період з 4 квітня по 8 травня.

Що передує Великодню?

Як уже зазначено вище, перед Пасхою триває піст, який називається Великим. У цей період люди утримуються від вживання продуктів тваринного походження. Але, в першу чергу, піст це не про їжу, а про дотримання духовної чистоти. В період Великого посту потрібно молитися та утримуватись від різного роду спокус.

Останній тиждень перед Великоднем називається Страсним. Найважливішим у ньому є Страсна п’ятниця, коли вірники відвідують храми та відмовляються від їжі. У цей день, згідно переказів, дозволяється хіба що пекти паски та малювати писанки. Іншу роботу виконувати не можна.

Advertisements