Розсада потребує підживлення на різних етапах росту та розвитку. Наразі ведемо мову про те, чим підживити перець після висадки в ґрунт. До уваги беремо ті засоби, які є в домашніх умовах, тобто доступні.
Болгарський перець дасть тоді гарний урожай, якщо він росте в родючому ґрунті. Це, своєю чергою, потребує систематичного внесення органічних добрив. Ми рекомендуємо проводити підживлення саме органікою, адже тоді отримані овочі будуть екологічно чистими.
Коли підживлювати перець
Це потрібно робити приблизно три рази:
- перший раз – після сходів (але не відразу, а почекати 3-5 днів),
- другий раз – після висадки у відкритий ґрунт,
- третій раз – на етапі цвітіння.
Деякі городники ще кажуть про підживлення під час зав’язування плодів, але, якщо все правильно зробити попередні рази, то цей крок можна опустити. Краще в той період звернути увагу на полив перців, особливо в період спеки.
Чим підживити перець після висадки в ґрунт
Коли рослина пересаджена у відкритий ґрунт, то вона заново має укоренитись. В цей час вона переживає своєрідний стрес, тому важливо підібрати правильне добриво, яке надасть поштовх росту. Також потрібно подумати про зміцнення самих пагонів.
Перевіреним способом, чим підживити перець, є використання дріжджів. Розчин готується наступним чином:
- у трилітрову банку налийте воду та додайте 100 грамів дріжджів та 3 ложки цукру,
- залиште на 2 дні, щоб настоювалося,
- опісля використовуйте для поливу у співвідношенні 20-30 мл настою на 1 літр води, тобто розведіть у вказаних пропорціях.
Варто пам’ятати, що надмірне удобрення може завдати більше шкоди, ніж користі рослинам перцю. Зазвичай краще вносити добрива в менших кількостях частіше, ніж у великій кількості одночасно.
Як поливати перець
Удобрення перців є важливим, але не єдиним фактором, що сприяє здоровому росту рослин та плодоношенню. Ще один момент – правильний полив. І ключовим у цьому є регулярність. Перцю потрібна вологість, але він не любить перезволоження.

Зазвичай, краще поливати перці рясно один або два рази на тиждень, ніж давати їм невелику кількість води щодня.
Правильний догляд за пагонами
Обрізка – ще один важливий метод для максимального росту рослин. Видаляючи будь-які пагони або непродуктивні гілки, що виходять від основи рослини, ви можете допомогти спрямувати поживні речовини та енергію до основного стебла та гілок, що дають плоди.
Однак будьте обережні, щоб не обрізати занадто сильно або занадто рано в сезоні, оскільки це може загальмувати ріст і знизити загальну врожайність.
Для дачників та городників раніше публікувалась новина, чим підживити помідори для кращого росту.