Лохина має неабияку користь для організму людини. На це звернув увагу один з Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Медики зазначили, що навіть нетривале вживання смачної ягоди в сезон здатне покращити здоров’я.

Лохина зміцнює імунітет

Ця ягода насичує організм вітамінами, чим самим дає змогу зміцнити імунітет. А ще вона має противірусну дію та протизапальні властивості.

Включення лохини у раціон допоможе знизити рівень холестерину в крові.

Але найбільша її цінність – для здоров’я очей. Завдяки антиоксидантам, які містяться в ній, можна запобігти віковим змінам сітківки, захистити очі від ультрафіолетового випромінювання і знизити ризик захворювань органів зору. Ягоди рекомендуються також тим, хто багато часу проводить перед комп’ютером. Важливо підкреслити, що лохина може служити лише допоміжним засобом.

Ягоду вживають при схудненні

Яка користь лохини при схудненні? Дуже просто. Завдяки високому вмісту харчових волокон, зокрема пектину, ці ягоди допомагають вивести шлаки й токсини з організму, швидко втамовують голод і не викликають печії.

Таким чином, включення лохини в раціон дієти дозволяє знизити вагу без шкоди для здоров’я. Це особливо важливо, оскільки відмова від звичних продуктів часто негативно впливає на організм.

Але є випадки, коли вживати лохину не рекомендують

Жодною ягодою, яка б вона не була корисною, не варто зловживати. Лохина в тому числі. Загалом її не рекомендують їсти жінкам з грудним вигодовуванням малюків, людям з виразкою шлунка, а також тим, у кого індивідуальна непереносність.

Велике значення має місце збору ягоди. Найбільш корисна та, яка зібрана в екологічно чистих районах.

Раніше ми інформували, як зробити чорну смородину з цукром на зиму, щоб вона була смачна і корисна.