30 вересня – День Віри, Надії, Любові та Софії

30 вересня – День Віри, Надії, Любові та Софії

30 вересня – свято Віри, Надії, Любові та матерії їхньої Софії.

12, 10 і 9 років було маленьким дівчаткам Вірі, Надії і Любові, коли їх мучили й стратили на очах у їхньої матері Софії. Померла після цього і сама Софія, бо хіба серце матері витерпить страждання своїх дітей?

Святі мучениці, пам’ять яких ми сьогодні вшановуємо, жили в Італії за імператора Адріана і походили з багатого роду, – пише Православна Церква України.

Мати трьох своїх доньок виховала їх у християнській вірі й благочесті. Одного разу вони прибули до Риму, де їх несподівано арештували солдати імператора, який задумав особисто розмовляти з кожною окремо, аби змусити їх засумніватися у своїй вірі. Але улесливому тирану не вдалося похитнути віру жодної із сестер. Він замучив їх до смерті та стратив, а за кілька днів і їхня мати Софія померла на могилі своїх доньок – Віри, Надії та Любові. Це сталося в 137 році після Різдва Христового.

В народній традиції день вшанування пам’яті цих святих вважається всесвітніми жіночими іменинами. Через це жінки в цей день не починали важливої роботи. Віра, Надія, Любов – це ще й три християнські чесноти. Якщо ці чесноти плекати в собі, то все наше життя буде увінчане Софією – Премудрістю, або ж мудрістю. Бо тільки та людина добре розуміє сенс життя й правильно поводить себе серед ближніх, яка придбала собі глибоко в серці віру, надію та любов.

“Від віри народжуються стримання, простота, від простоти – чистота, а від чистоти – смирення та любов. Так само надія народжується з твердої віри, а звідси людина вже не турбується про своє життя або смерть, але все своє піклування покладає на Бога. А любов є більшою за віру та надію, вона є стовпом усіх добрих справ. Мудрість, яка перемагає страх завжди переходить в любов, а любов народжує міцну віру та робить непохитною надію”, – пише Православна Церква України.

Тож нехай через заступництво святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії Господь дарує всім нам мудрість та зміцнює в наших серцях щиру віру, надію і любов.

Раніше повідомлялось, коли в Україні відзначають День вчителя.

Advertisements